Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den plný vitamínů na křižovatce

Den plný vitamínů na křižovatceDatum konání:
8.2.2018

 

Den plný vitamínů na křižovatce

 

20180208_104157.jpg

            Ve čtvrtek 8. února se na naší škole uskutečnila již tradiční akce, kterou je Vitamínový den. Ten pro nás pořádá v rámci „Školního projektu“ ovoce a zelenina do škol společnost MK Fruit Šumperk, která dětem po celý školní rok dodává zdarma nejen ovoce a zeleninu, ale od letošního školního roku i mléko. Vitamínový den byl rozdělen na dvě části. Pro děti z přípravné třídy a prvního stupně byla připravena ukázka přípravy ovocných šťáv, smoothie a raw stravy v naší školní cvičné kuchyňce, žáci druhého stupně si užili ochutnávku raw stravy spolu se svými třídními učiteli ve svých třídách. Mladší děti tak mohly na vlastní oči spatřit, jak se vyrábí moučka ze slunečnicových semínek, jak nadrtit rozinky, či jak ochutit smoothie. Děti ochutnaly též netradiční kombinace míchaných ovocných a zeleninových šťáv. A jak celou akci, která má vždy pozitivní ohlasy mezi dětmi, ony samy zhodnotily? Padala slova jako super, bezvadná akce, nebo plno vitamínů v době chřipek. Už se těšíme na další ochutnávkovou akci. Tou bude ochutnávka sýrů a mléčných výrobků.

                                                                                   Eva Izáková

 

DSCN0359.JPG  IMG_20180208_103511.jpg