...vzdělává děti již 70 let

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informace k návratu žáků 1. stupně do školy dne 12. 4. 2021

Informace k návratu žáků 1. stupně do školy dne 12. 4. 2021Vážení rodiče,

 

návrat žáků k prezenční výuce rotačním způsobem proběhne v následujícím režimu:

 

Týden od 12. 4. 2021:

Ve škole jsou žáci přípravné, 1., 3. a 5. třídy. Ostatní třídy zůstávají na distanční výuce. Žáci budou chodit do školy v liché kalendářní týdny.

Týden od 19. 4. 2021:

Ve škole jsou žáci přípravné, 2. a 4. třídy. Ostatní třídy zůstávají na distanční výuce. Žáci budou chodit do školy v sudé kalendářní týdny.

 

Provoz školní družiny: od 7:00 do 16.00 (z organizačních důvodů a testování žáků bude provoz ŠD omezen). Školní družina bude pro žáky přípravné, 1. a 2. třídy.

 

Výuka: může probíhat i mimo budovu školy. V hodinách tělesné výchovy bude upřednostňován pohyb venku.

 

Testování: Žáci se budou 2x týdně testovat neinvazivními antigenními testy – v pondělí a ve čtvrtek ráno po příchodu do školy. Jedná se o samotestovací sady. Pokud bude nějaký žák otestován s pozitivním výsledkem dojde k následujícímu postupu: https://testovani.edu.cz/faq-nejcastejsi-dotazy - prosím o důkladné pročtení. Pokud nebude žák v pondělí nebo ve čtvrtek ve škole, bude otestován po příchodu do školy.

Pokud se žák nebude testování účastnit, je zákonný zástupce povinen podle pravidel školního řádu omluvit. Vzhledem k tomu, že probíhá prezenční výuka, škola nezajišťuje distanční výuku pro nepřítomné žáky.

 

V případně pozitivity testu je rodič povinen si dítě vyzvednout v co nejkratším možném čase.
Je proto nutné, aby bylo možné se rodičům dovolat.
Pokud rodiče odmítají testování, nemůže se žák prezenční výuky zúčastnit.

 

Ochrana dýchacího ústrojí:

Nadále platí povinnost mít ochranu dýchacího ústrojí,  u žáků  přípravné až 5. třídy se jedná o chirurgickou roušku. Povinnost nosit roušku se vztahuje i na cestu do školy. Škola by měla obdržet roušky pro žáky pro případ jejího znehodnocení v průběhu výuky.

 

Stravování: Obědy pro žáky na prezenční výuce přihlásí škola. Pokud se žák ve škole stravovat nebude, odhlásí ho rodič individuálně. Žáci na prezenční výuce se budou stravovat v obvyklých časech po skončení výuky. Žáci na distanční výuce si mohou vyzvednout oběd pouze do jídlonosičů v době od 13:30 do 14:00 u tzv. okénka u vnitřních vstupních dveří do výdejny.

 

 

Děkuji vám, že s námi toto obtížné období zvládáte s pochopením.