...vzdělává děti již 70 let

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informace KHS pro rodiče žáků v kontaktu s covid pozitivní osobou – 7. třída

Informace KHS pro rodiče žáků v kontaktu s covid pozitivní osobou – 7. třídaInformace KHS pro rodiče žáků v kontaktu s covid pozitivní osobou  –  Základní škola U Kostela Moravská Třebová, budova Čs. armády 179/17, Moravská Třebová (7. třída)

 

Váš syn/dcera byl/a v základní škole ve styku s osobou covid pozitivní, proto je mu nařízena karanténa po dobu 14ti dnů ode dne posledního kontaktu (12.10.2021) s pozitivně testovanou osobou, tj.

 

do 26.10.2021 včetně.

Poté následují podzimní prázdniny.

 

Osobám, kterým bylo nařízeno karanténní opatření, bude proveden v rozmezí od 5. dne, nejpozději do 10. dne od posledního kontaktu (12.10.2021) s pozitivně testovanou osobou, RT – PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2. Po obdržení negativního výsledku testu z laboratoře a ukončení karanténního opatření, které je v délce trvání 14 ti dnů, může žák opět nastoupit do školského zařízení, pokud nemá žádné klinické příznaky.

 

V případě, že se z časových důvodů nepodaří provést RT-PCR test v průběhu 10 dnů od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, karanténní opatření asymptomatických (bezpříznakových) osob se ukončí bez provedení testu za 14 dnů od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou.
V případě  výskytu klinických příznaků onemocnění COVID-19 by měl být proveden RT-PCR test, i když již uplynulo 10 dní od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou.   

 

O nařízení karantény informujte praktického lékaře nebo praktického lékaře pro děti a dorost. Praktického lékaře kontaktujte též v případě výskytu klinických příznaků/potíží.

 

Tímto informuje Krajská hygienická stanice Pardubického kraje se sídlem v Pardubicích, prostřednictvím ředitelky základní školy, o karanténě.

 

Elektronická žádanka na RT - PCR test bude vystavena pracovníky externího call-centra v rámci  trasovacího telefonického hovoru nebo v rámci vyplnění sebetrasovacího formuláře v systému chytré karantény. Zletilí žáci / zákonní zástupci nezletilých žáků se následně dostaví s dětmi do laboratoře, která provádí vyšetření na Covid 19 (rodiče si sami rezervují termín ve vybraném odběrovém místě, přes webové stránky), kde bude při testu předložena kartička pojišťovny dítěte a sděleno jejich rodné číslo.  Laboratoř si žádanku vygeneruje sama ze systému již zadaných žádanek.

 

V době karantény je nutné:

  1. zdržovat se pouze v místě bydliště a omezit styk s ostatními osobami,
  2. sledovat svůj zdravotní stav, průběžně si měřit tělesnou teplotu (2x denně – ráno a večer), a při objevení se některého z klinických příznaků - zvýšená teplota (nad 37 °C) až horečka (nad 38 °C), kašel, dušnost, dýchací obtíže, bolest v krku, bolest hlavy, svalů, bolest kloubů, rýma, ztráta čichu nebo chuti – oznámit tuto skutečnost neprodleně distanční formou (tj. telefonicky / e-mailem), svému praktickému lékaři a řídit se jeho pokyny;
  3.  po dobu karantény
    1. vykonávat činnosti, které jsou běžnou součástí života, tak, aby se riziko šíření infekčního onemocnění minimalizovalo – zejména přísně dodržovat pravidla osobní hygieny, provádět časté mytí rukou mýdlem a vodou, příp. používat dezinfekční prostředek na bázi min. 70 % alkoholu, nebo dezinfekční prostředek s plně virucidním účinkem (tj. účinný i na viry) dle návodu na etiketě výrobku, používat výhradně papírové kapesníky na jedno použití, vyhnout se v mezích možností úzkému osobnímu kontaktu s ostatními osobami,
    2. provádět průběžně ohniskovou ochrannou dezinfekci v domácnosti dezinfekčními prostředky s plně virucidním účinkem, a to dle návodu na etiketě výrobku.

Bezodkladnost výše uvedených opatření je důležitá z důvodu možného ohrožení zdraví širšího okruhu obyvatel infekčním onemocněním, neboť při nerespektování opatření by se osoba podezřelá z nákazy mohla stát zdrojem nákazy a mohla by sama infekční onemocnění dále šířit.

 

Informace školy k distanční výuce:

 

Rozvrh distanční online výuky:

 

Od čtvrtka 21. 10 2021 do úterý 26. 10. 2021 bude probíhat přes učebnu angličtiny (meet) následujícím způsobem:

 

Vždy 2. a 3. vyučovací hodinu každý z uvedených dnů. Výuku zajišťuje:

Andrea Jakubcová

 

Studijní materiály a úkoly budou k dispozici v Google učebně.