Úvod > Aktuality > Informace o změnách účinných od 3. 1. 2022

Informace o změnách účinných od 3. 1. 2022

Informace o změnách účinných od 3. 1. 2022; předběžná informace o dalších připravovaných změnách v testování a k postupu u pozitivně testovaných žáků

Vážení rodiče, milí žáci,

vzhledem k novému vládnímu nařízení bude od 3. ledna 2022 do 16. ledna 2022 probíhat testování dětí a žáků 2x v týdnu, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek. Testují se všichni žáci školy (očkovaní  i žáci v ochranné lhůtě po prodělané nemoci.).

Testování bude probíhat ve třídách 1. vyučovací hodinu jako doposud. Do doby výsledků testování musí mít všichni žáci i učitelé ochranu dýchacích cest. Po testování s negativním výsledkem platí nošení ochrany dýchacích cest jen ve společných prostorách školy.

Od 17. ledna 2022 bude testování probíhat každé pondělí.

Žáci, kteří nebudou ve škole den testovaní, se testují první den po nástupu do školy.

V případě, že se dítě nebo žák testu nepodrobí, platí stejná režimová pravidla jako doposud (nošení ochrany dýchacích cest i při výuce apod.).

Podle výsledků jednání vlády dne 29. 12. 2021 budou školám zaslány k těmto změnám finální informace.

S poděkováním za dosavadní spolupráci a s přáním všeho nejlepšího v novém roce