...vzdělává děti již 70 let

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Listopadový projektový den II. stupeň

Listopadový projektový den II. stupeňListopadový projektový den – mnoho nového o sametových týdnech 1989

 Image-1.jpg

Zaměření letošního prvního projektového dne naší školy bylo vzhledem k jeho konání v měsíci listopadu jasné. Třicetileté výročí od událostí tzv. sametové revoluce si připomíná celá země, avšak většině žáků bylo potřeba předat velké množství informací nejen o zlomových týdnech roku 1989, ale také o létech, která jim předcházela. V pracovních blocích napříč třídami jsme proto rozebírali hlavní události v životě bývalé Československé republiky, hledali souvislosti, z nichž vyplynuly nálady lidí tvořících revoluční proces vedoucí k současné demokracii a pátrali po odpovědi na to, co je demokracie a svoboda. Výstupy projektového dne budou k vidění v prostorách školy a v budově městského úřadu na náměstí TGM.

DSCN1787.JPG