...vzdělává děti již 70 let

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Nemuseli jsme na Pražský hrad, stačil Svojanov

Nemuseli jsme na Pražský hrad, stačil SvojanovNemuseli jsme na Pražský hrad, stačil Svojanov

 20191024_094304.jpg

Výstavu replik korunovačních klenotů umístěnou po několik týdnů na hradě Svojanov u Poličky navštívili také naši sedmáci. Před podzimními prázdninami jsme ve slunečném dni okoukli kouzelné panorama tohoto východočeského středověkého klenotu, ale především zhlédli expozici věnovanou postavě krále a císaře Karla IV., středověkým reáliím spojeným s běžným životem, a především ozvláštněnou replikami korunovačních klenotů z dílny Jiřího Urbana, legendy mezi šperkaři, který realizoval šperky např. pro anglickou královnu Alžbětu II., či pro papeže Jana Pavla II. Skvělý zážitek jsme uložili prozatím do paměti, odkud ho vyjmeme za několik týdnů, kdy budeme život našeho nejznámějšího panovníka probírat v dějepise, a kdy si při té příležitosti připomeneme, že to byl právě on, kdo nechal zhotovit svatováclavské korunovační atributy pro generace panovníků, kteří měli přijít po něm.

Více ve fotogalerii