...vzdělává děti již 70 let

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > NOVÁ PRAVIDLA PRO TESTOVÁNÍ A KARANTÉNU

NOVÁ PRAVIDLA PRO TESTOVÁNÍ A KARANTÉNUVážení rodiče.

nově od pondělí 31. 1. platí, že se netestují a do karantény neodcházejí osoby, které prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u nich doba nařízené izolace a od pozitivního PT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, na jehož základě byla nařízena izolace, neuplynulo více než 30 dnů.

Platí tedy ochranná lhůta 30 dnů od pozitivního PCR testu, přičemž tato lhůta počíná běžet dnem následujícím po dni provedení tohoto testu, Po tuto dobu nejsou osoby povinny podrobovat se testování na školách.  Pokud nevykazují klinické příznaky onemocnění covid-19 neodcházejí ani do karantény.

Pro prokázání této skutečnosti je nezbytné dodat třídní učitelce/třídnímu učiteli certifikát o pozitivním PCR testu včetně data jeho podstoupení.

Děkujeme za spolupráci.