Úvod > Aktuality > Pasování na čtenáře

Pasování na čtenáře

pasovani1.jpg

Dne 10. 04. 2019 připravili pracovníci Městské knihovny Ladislava z Boskovic pro žáky prvních tříd akci s názvem Pasování na čtenáře.

Od Andulky po žížalu, hrajeme si  s písmenky … takto přivítaly děti z 1. třídy ZŠ „Křižovatka“  své rodiče, babičky, dědečky, tetičky, strýčky, kteří přišli v hojném počtu do koncertního sálu ZUŠ.

Zde probíhalo, pro ně, to velmi významné a očekávané pasování do stavu čtenářského.

Podpořit je přišla i paní ředitelka ZŠ ČSA Mgr. Zdenka Šafaříková a za město vedoucí Odboru školství a kultury paní Ing. Mgr. Dana Buriánková.

Děti měly připravené  vystoupení, kde společně zarecitovaly básničky a zazpívaly písničky.  Každé z dětí mělo i svou chvilku na pódiu, kdy  celému sálu předneslo  připravenou básničku.

Asi po 20 minutovém vystoupení, přišel na řadu ceremoniál pasování z rukou třídní učitelky                                 Mgr. Jiřiny Holešovské za nezbytné asistence pana Ladislava z Boskovic.

Po té byly děti odměněny dárečkem a hlavně ročním předplatným do městské knihovny.

Musíme naše prvňáčky pochválit za  odvahu,  že překonaly trému a  stud při vystoupení a hlavně za to, že se celých osm měsíců poctivě snažily, aby se  naučily číst.

Za kolektiv 1. třídy AP Renata Přichystalová a AP Barbora Kolkopová Přichystalová

pasovani2.jpg  pasovani3.jpg