...vzdělává děti již 70 let

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Podzim v družince na „křižovatce“

Podzim v družince na „křižovatce“IMG_20181205_143455.jpg

Podzim v družince na „křižovatce“

Celým školním rokem nás ve školní družině provází pohádková postava krtečka a jeho kamarádů.       S krtkem už jsme zažili spoustu dobrodružství. V září jsme si uspořádali ovocnou a zeleninouvou slavnost, formou hry jsme ochutnavali různé druhy ovoce a zeleniny. Měsíc říjen byl ve znamení strašidel. Vydlabali jsme si dýně, rozsvítili jsme si je a četli u nich strašidelné pohádky. Ani o podzimních prázdninách jsme nezaháleli. Vydali jsme se na výpravu. Vyrazili jsme na Křížový vrch, kde jsme si připomněli svátek zemřelých - dušičky. V listopadu k nám sice nepřijel Martin na bílém koni, ale my jsme si Martina připomněli tak, že jsme upekli svatomartinské rohlíčky ve školní kuchyni. K podzimu neodmyslitelně patří i drakiáda. Na školním hřišti jsme si uspořádali družinové přebory v této disciplíně. Nikoli děti, ale draky jsme náležitě odměnili medailemi. Poslední předvánoční měsíc, tedy prosinec se nesl v čertovském duchu. V tělocvičně jsme plnili čertovské úkoly - naučili jsme se brblat jako čerti, házet oříškem do kotle, skládat čertovské puzzle. Ale nejvíce se dětem líbila čertovská honička s ocásky. Těsně před Vánoci jsme zakončili rok společnou besídkou.

Šťastný nový rok všem přeje vychovatelka Monika Sádecká a děti