...vzdělává děti již 70 let

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Masopust

MasopustPřed masopustem jsme si užili dosyta – smíchu a veselí

 DSCN1028.JPG

Masopustní radovánky historicky předcházely čtyřicetidennímu období života bez masitých pokrmů, tedy pro milovníky tohoto druhu stravy nepředstavitelně smutným týdnům. Většina z nás bezmasou tradici dávno nedodržuje, o to raději se však věnujeme veselým maškarním rejům, které se za poslední léta v únorovém období rozlétly do širokých českých a moravských krajů, naše město nevyjímaje. Tradiční už se také stává masopustní karneval v základní škole v ulici ČSA. Na „Křižovatce“ jsme se letos sešli ve čtvrtek 21. února v hojném počtu více než půl stovky návštěvníků a místních – žáků, učitelů, rodičů, sourozenců a dalších příbuzných. V tělocvičně školy na všechny netrpělivě čekaly paní učitelky z prvního stupně s připravenými soutěžemi, odměnami a fotoaparátem, aby bylo vše náležitě zdokumentováno. Soutěžili jsme v obratnosti, šikovnosti i rychlosti – a co hlavně, tancovali jsme a skotačili. Mnozí nebyli hosty masopustu na křižovatce poprvé a my se už těšíme, až se za rok sejdeme zas. 

Fotogalerie                                                                    Dagmar Zouharová