Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Rok s Krtkem ve školní družině na „Křižovatce“

Rok s Krtkem ve školní družině na „Křižovatce“Rok s Krtkem ve školní družině na „Křižovatce“IMG_20180227_141141.jpg

„Kdepak se asi dneska vyhrabu?“ říkával si Krtek pokaždé. Bylo to jako napínavá hra. Krtčí pěšinky jsou totiž v podzemí a Krtek nikdy předem neví, jestli vykoukne na hřišti, či v brambořišti, v lese u studánky, nebo na záhoně mezi tulipány… Ale tentokrát? (úryvek z knihy Krtek a paraplíčko)

Tentokrát se Krtkovi podařilo vyhrabat přímo u nás ve školní družině na „Křižovatce“. Doprovázel nás celý školní rok a pomáhal i dětem v 1. třídě.

Společně s Krtečkem jsme zažili spoustu dobrodružství. Školní rok jsme měli rozčleněný do týdenních plánů. Každý týden s sebou přinesl nějaké téma a my jsme se mu s dětmi poctivě věnovali. Témata byla sestavena s ohledem na roční období. A tak jsme prožili velmi zajímavých deset měsíců s Krtkem.

 V září nám Krtek uspořádal ovocnou slavnost, kde jsme měli možnost ochutnat různé druhy ovoce.  

V říjnu jsme si vydlabáváním dýní připomněli svátek Halloween. Není to český svátek, proto jsme Halloween pojaly jako takovou dýňovou slavnost. Díky pomoci naší paní asistentky Aleny Kalinové jsme vše bravurně zvládli a děti si vydlabaly krásné dýně.

V listopadu přišlo deštivé počasí a nám nezbývalo nic jiného, než vytáhnout deštníky a pláštěnky. A tak jsme zorganizovali přehlídku paraplíček. V družině se to hemžilo všemožnými deštníky různých velkostí a barev. Nechyběl ani Krtek se svým paraplíčkem.  Každý deštník byl originál, a proto akce sklidila velký úspěch.

Jak už to tak bývá, krtci zimu prospí. Ale ten náš, pohádkový, se rozhodl, že zimu nezaspí. A tak jsme společně oslavili vánoční svátky. Nazdobili jsme stromeček, upekli si dobré cukroví a rozdali dárečky.  

V lednu nás navštívil krtkův kamarád Sněhulák.  Vyprávěl nám o tom, jaký je život v dalekých severských zemích.  Dozvěděli jsme se, že Eskymáci si říkají Inuité a že ledním medvědům říkají nanuk. Tak jsme nelenili a nanuky jsme si vyrobili. Ve školní kuchyňce jsme vyrobili směs na nanuky, nalili jsme ji do tvořítek na led a nechali venku zmrznout. V únoru bylo venku ideální eskymácké počasí a nanuky nám krásně zmrzly. To byla dobrota!

Ze zimy jsme se přehoupli rovnýma nohama do jara. Příchod jara jsme oslavili maškarním karnevalem ve školní tělocvičně a velkou výtvarnou dílnou.

Krteček je vyhlášený zahradník. Provedl nás po své jarní zahrádce a my jsme se naučili poznávat první jarní rostliny. Kamarádkou Krtka je i Myška. Myška nás pozvala na cestu kolem světa, samozřejmě prstem po mapě. Seznámili jsme se s jinými zeměmi naší planety.

Naším oblíbeným dnem se staly pohádkové pátky. Co to znamená pohádkový pátek? Každý pátek jsme v družině četli nějakou pohádku. Tu jsme doplnili o dramatizaci, výtvarné ztvárnění, omalovánky, poslech písní, kvízy a soutěže.

Krtečkovi se u nás tak zalíbilo, že se rozhodl strávit s námi i příští rok. 

Krásné prázdniny přeje

Krteček, děti ze školní družiny a paní vychovatelka z „KŘIŽOVATKY“.

 

Další fotografie naleznete ve fotogalerii