Úvod > Aktuality > SLAVÍME „KULATINY“

SLAVÍME „KULATINY“

Letos si připomínáme 70 let založení naší základní školy. Prožila spoustu politických, společenských i ekonomických změn, ale stále neodmyslitelně patří k našemu městu.

Většina absolventů ráda vzpomíná na příjemné prostředí v menším kolektivu, na vstřícné učitele i na individuální přístup ke všem žákům.

Škola prošla za poslední roky důkladnou rekonstrukcí, což vidí každý, kdo se k nám přijde podívat. Světlé chodby vyzdobené veselými malbami, moderně vybavené třídy i nová okna přispívají k pohodové atmosféře.

Nejdůležitější jsou však děti, pro které jsme nedávno školu pozměnili na školu s tzv. daltonskými prvky, hlavními principy tohoto alternativního vzdělávání jsou volnost, samostatnost a spolupráce. Tyto prvky zařazujeme do běžné výuky i do oblíbených projektových dnů. Ty probíhají už od naší přípravné třídy, která je v našem městě unikátem.

Již tradičně věnujeme velkou pozornost dětem se specifickými poruchami učení, přibývá i dětí s poruchou autistického spektra. Těm pomáhají i asistentky, jejichž péče je nezastupitelná.

Nemáme sice velké prostory a nejmodernější vybavení, ale fungujeme jako rodina, jejíž členové jsou vždy ochotni si pomoci navzájem.

Poděkujme všem ředitelům i učitelům za náročnou práci s dětmi, která není nikdy stereotypní, a každá informace či hodnota, kterou dětem předáme, má velký význam.

Ukázka prací našich dětí