Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výlet do Průmyslového muzea

Výlet do Průmyslového muzeaDSCN0763.JPGVe středu 13. června si paní učitelky připravily pro žáky přípravné, první, druhé, třetí a čtvrté třídy výlet do Průmyslového muzea a na úzkokolejku. Celí natěšení jsme společně odešli na vlakové nádraží a vyjeli směr Mladějov. Dojeli jsme do průmyslového muzea a úzkokolejky, které jsou hned vedle vlakového nádraží. Zde na děti čekala Červená Karkulka, která je provedla celým programem. Hned po svačince jsme vyjeli na trať úzkokolejky, přes Veksl do Nové vsi. Po cestě děti hledaly poklad a odpovídaly na Karkulčiny otázky. Po návratu z úzkokolejky si jedna skupina nazdobila perníčky ve tvaru mašinky, druhá si prošla průmyslové muzeum. Děti si na vlastní kůži vyzkoušely, jak se sedí ve starém traktoru. Poté se obě skupiny vyměnily. V další části děti zhlédly loutkové divadlo, které poutavě nastínilo vývoj vzniku a těžby lupku. Kluky zaujaly historické mašinky, děvčata si mohla prohlédnout i vyzkoušet historické šaty a klobouky. Na závěr si děti opekly špekáčky.

                        Dětem se akce líbila, některé jely poprvé vlakem. Výlet se vydařil, počasí nebylo nejpřívětivější, zažili jsme vítr, mraky, ale i slunce.

 

Další fotografie naleznete ve fotogalerii