...vzdělává děti již 70 let

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výlet žáků 8. třídy na hrad Špilberk

Výlet žáků 8. třídy na hrad ŠpilberkDatum konání:
11.6.2019

Výlet žáků 8. třídy do Brna na hrad Špilberk

 

Jako cíl svého výletu si letos zvolili žáci 8. třídy moravskou metropoli Brno. A když do Brna, tak nelze nenavštívit její dominantu hrad Špilberk a jeho pověstné Kasematy – systém dlouhých a temných chodeb. Ty sloužily původně jako úkryt pro vojsko v době obléhání, později však prosluly jako jeden z nejtěžších žalářů Habsburské monarchie. Jako vězení se kasematy sloužily necelé století a ve své době byly obávaným žalářem národů, kde byli vězněni ti největší zločinci, mimo jiné i Václav Babinský a Josef Grázl. Velmi silně na nás zapůsobily především Josefínské kobky. Kromě Kasemat jsme si také prohlédli také vybavení barokní lékárny brněnského řádu sester alžbětinek, které je umístěno na hradě, a historické centrum města: Zelný trh, Petrov a náměstí Svobody s trochu netypickým orlojem.

vylet8.jpg