Úvod > Škola > ŠPP

ŠKOLNÍ PORADENSKÉ PRACOVIŠTĚ

Školní poradenské pracoviště (ŠPP) poskytuje bezplatné poradenské a konzultační služby pro žáky, jejich zákonné zástupce a pedagogy přímo na škole. Zajišťuje poskytování a koordinaci preventivních, pedagogických a poradenských služeb, pomáhá při zvládání a řešení výukových, výchovných i vztahových potíží.

Personální složení ŠPP:

Mgr. et Mgr. Alice Medříková

vedoucí školního poradenského pracoviště a výchovná poradkyně

konzultační hodiny:               pondělí:             14:30 - 15:30

středa:               7:00 - 7:45

kontakt:                                  medrikova@zskrizovatka.cz

Mgr. Veronika Fečová

metodička prevence

konzultační hodiny:               středa:                13:30 - 14:00

pátek:                  7:30 - 8:00

kontakt:                                 fecova@zskrizovatka.cz

Mgr. Zdenka Šafaříková

kariérová poradkyně a ředitelka školy

konzultační hodiny:               středa:                13:30 - 14:30

kontakt:                                 safarikova@zskrizovatka.cz

Hlavní cíle ŠPP jsou:

1. Zajištění péče o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami
  2. Zajištění péče o žáky nadané a žáky s neprospěchem
  3. Řešení problémů spojených se školní docházkou zahrnujících neomluvenou absenci, zvýšenou omluvenou absenci a podezřelou absenci – skryté záškoláctví
  4. Profesní orientace žáků – kariérové poradenství
  5. Prevence sociálně patologických jevů a závadového chování, prevence rizikového chování
  6. Zlepšení podmínek asistentek pedagoga a zkvalitnění spolupráce učitel – asistent pedagoga

Pro letošní školní rok byly stanoveny následující priority:

1. Metodická podpora učitelů v práci se žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, pomoc v oblasti povinné administrativy dle platné legislativy
  2. Metodická podpora asistentek pedagoga a udržování efektivní vzájemné spolupráce mezi asistentkami pedagoga a pedagogy
  3. Péče o žáky ohrožených školním neprospěchem – využití projektu Šablony II.
  4. DVPP asistentek pedagoga
  5. Udržování vysoké úrovně vzájemné komunikace a spolupráce se všemi zainteresovanými subjekty inkluzivního vzdělávání

S veškerými informacemi poskytnutými v rámci činnosti ŠPP je nakládáno v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

ETICKÝ KODEX PRACOVNÍKŮ ŠPP

• Školní poradenské pracoviště (ŠPP) poskytuje bezplatné poradenské a konzultační služby pro žáky, jejich zákonné zástupce a pedagogy přímo na škole (dále „klient“).

• Zajišťuje poskytování a koordinaci preventivních, pedagogických a poradenských služeb, pomáhá při zvládání a řešení výukových, výchovných i vztahových potíží.

• Vztah mezi pracovníky ŠPP a klienty vzniká vyjádřením zájmu o službu ze strany klienta, popř. telefonickým vyjádřením.

• Veškeré činnosti jsou poskytovány ve prospěch klienta.

.

• Pracovníci ŠPP hájí všechna práva klienta, zaručují mu intimitu, bezpečí, podporu, pomoc a ochranu osobních informací.

• S veškerými informacemi poskytnutými v rámci činnosti ŠPP je nakládáno v souladu se zákonem č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

• Porušení mlčenlivosti je možné jen s výslovným souhlasem klienta. Výjimku tvoří situace, které podléhají tzv. oznamovací povinnosti vůči OSPOD, PČR apod.

• Vztah s klientem je ryze profesionální, nelze s ním manipulovat ani ho zneužívat.

• Pracovníci jsou si vědomi svých kompetencí, vše nad jejich rámec doporučí odbornému pracovišti.

• Pracovníci jsou si vědomi své právní, administrativní a osobní zodpovědnosti.