Úvod > Rodič > Zápis 1. třída

Zápis 1. třída

Opatření k zápisům do 1. ročníku základní školy pro školní rok 2020/2021

Zápis k povinné školní docházce proběhne v souladu s právními předpisy, ale s upuštěním od některých tradičních postupů. Uskuteční se v termínu dle školského zákona, tedy v termínech

od  1. dubna do 30. dubna  2020.

Vzhledem k výše uvedeným mimořádným opatřením situace vyžaduje:

1. organizovat zápisy bez osobní přítomnosti dětí ve škole.  Pokud je to možné, doručte přihlášku do školy bez Vaší osobní přítomnosti (datová schránka, email s elektronickým podpisem), případně dle konkrétní situace poštou nebo osobně do školy.

datová schránka školy: bu59fxs

emailem: pouze s platným elektronickým podpisem na safarikova@zskrizovatka.cz, nelze odeslat běžným emailem.

poštou: od 1. 4. 2020 do 30. 4. 2020 na adresu školy – Základní škola, Čs. armády 179, 571 01 Moravská Třebová - pozor v současné době pošta nedoručuje doporučené zásilky.

osobně: buď do schránky před školou nebo osobně v ředitelně nebo v kanceláři školy, po předchozí telefonické nebo emailové domluvě na konkrétní termín a hodinu. Kontakty: safarikova@zskrizovatka.cz, tel: 737 914 789.  Na vyžádání je možné tiskopis zaslat poštou na adresu Vašeho bydliště.

1. pro příjem žádostí o přijetí k povinné školní docházce stanovuji období v rozmezí stanoveném školským zákonem, tedy od 1. 4. 2020 do 30. 4. 2020.
  2. pokud bylo podání učiněno pomocí jiných technických prostředků, např. emailem bez uznávaného elektronického podpisu, je nutné jej do 5 dnů ze strany zákonného zástupce potvrdit jedním z výše uvedených způsobů.
  3. zápis se týká dětí narozených od 1. 9. 2013 do 31. 8. 2014 a dětí s odkladem povinné školní docházky.
  4. přihláška a případná žádost o odklad povinné školní docházky jsou k dispozici na webových stránkách školy, jejich doručení do školy je možné od 1. 4. 2020, k žádosti o odklad je třeba přiložit doporučení příslušného poradenského zařízení a odborného lékaře (nebo klinického psychologa).
  5. zastupuje-li dítě jiná osoba než zákonný zástupce, musí doložit oprávnění k zastupování dítěte.
  6. každá žádost obdrží registrační číslo, o kterém Vás budeme informovat na emailovou adresu uvedenou v žádosti.
  7. rozhodnutí o přijetí dítěte bude zveřejněno na webových stránkách školy během května.
  8. prosíme rodiče, aby při zápisu dítěte k povinné školní docházce respektovali Obecně závaznou přihlášku města Moravská Třebová č. 1/2016, o školských obvodech základních škol v Moravské Třebové.
  9. třídní učitelkou budoucí 1. třídy bude Iveta Chlupová.

Obecná vyhláška města

pdf.png Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání

word.pngŽádost o přijetí k základnímu vzdělávání

pdf.png Žádost o odklad povinné školní docházky

word.pngŽádost o odklad povinné školní docházky (DOC)

Přehled informací k zápisu do první třídy

Desatero pro rodiče k zápisu

Kritéria zápisu

Po ukončení mimořádných událostí uspořádáme setkání s rodiči zapsaných dětí zaměřené na seznámení se s prostředím školy, vzdělávacím programem a učiteli, termín bude upřesněn.

Zdena Šafaříková, ředitelka školy

Naposledy změněno: 30. 3. 2020 12:03